Návštěva na FI MU

Kam po maturitě? To je otázka, která naše žáky provází snad po celé 4 roky studia. A protože jim chceme pomáhat najít tu správnou odpověď, s vděkem přijímáme různé pozvánky k návštěvě ze strany firem a univerzit.

V úterý 31. května jsme s 2.C například mohli navštívit jednu z nejlepších fakult informatiky na české akademické půdě - Fakulta informatiky Masarykovy univerzity - FI MU

A postaráno o nás bylo luxusně. Prolétli jsme celou fakultou od sklepa až po půdu. Důkladně prohlédnout jsme si mohli například KYPO - Kybernetický polygon, ve kterém si týmy ajťáků mohou nasimulovat regulérní kybernetickou válku a získávat tak cenné zkušenosti z oblasti kybernetické bezpečnosti. 

V další z mnoha laboratoří jsme se díky 3D mocap systému, 3D brýlemi a zařízení s haptickou odezvou mohli jako v Matrixu propojit přímo s počítačem. Ptáte se proč? No abychom si třeba mohli vyzkoušet 3D Minecraft. 

V Centru zpracování přirozeného jazyka jsme nasávali informace o funkčnosti kontroly jazyka v textových editorech, našeptávači v mobilu nebo hlasovém vyhledávání. "Pokecali" jsme si také s místním domorodcem - robotem Karlem, který studentům fakulty pomáhá v oblasti jazykového inženýrství.