Vyhodnocení soutěže Umění & AI

Naše škola, Obchodní akademie a střední škola polytechnická, nedávno pořádala soutěž "Umění a AI", kde měli žáci za úkol generovat obrázky za pomoci umělé inteligence. Cílem této soutěže bylo podpořit kreativitu žáků, jejich aktivní zapojení a ukázat, že AI může být využívána i k smysluplným a tvůrčím účelům.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií – cena veřejnosti a cena poroty. V kategorii cena veřejnosti mohli hlasovat všichni prostřednictvím sociálních sítí, zatímco v kategorii cena poroty vybírala své favority porota složená ze zaměstnanců školy.

V kategorii cena veřejnosti získalo první místo dílo "Little Things That Makes Us Happy" od studenta 2. ročníku oboru IT Štěpána Šopíka. Toto dílo zároveň získalo druhé místo v ceně poroty.

První místo v kategorii cena poroty získalo dílo "Futurum - město fikce" od našeho letošního maturanta Ondřeje Patery. Na druhém místě v kategorii cena veřejnosti se umístil student 1. ročníku oboru obchodní akademie Jakub Zaňka.

Jsme hrdí na naše žáky a jejich schopnost kreativně využívat moderní technologie. Díky této soutěži jsme mohli vidět, jaké neuvěřitelné možnosti nabízí umělá inteligence, a zároveň podpořit mladé talenty v jejich tvůrčím rozvoji. Naše škola se i nadále bude věnovat podpoře kreativity a smysluplnému využívání AI ve vzdělávání.

* Tento text vznikl za vydatné podpory jazykového modulu GPT-4o

Cena veřejnosti, 1. místo - Štěpán Šopík, Little Things That Makes Us Happy

Cena veřejnosti, 2. místo - Jakub Zaňka, Atomový pomeranč

Cena poroty, 1. místo - Ondřej Patera, Futurum, město fikce