Zaúčtuj to! 2023

Ve středu 31. května 2023 nejlepší účtaři ze třídy 3. A reprezentovali naši školu v celostátní týmové soutěži Zaúčtuj To!

Soutěž se konala na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně pod záštitou MŠMT a Svazu účetních České republiky. Hlavním partnerem soutěže byla společnost BDO poskytující auditorské, daňové, právní, účetní a poradenské služby.

Do Brna vyrazily účtovat dva tříčlenné týmy ve složení Jiří Hubáček, Magdalena Doležalová, Gabriela Mašová (tým č. 1) a Tereza Nováková, Filip Novotný, Nikola Polášková (tým č. 2).

Soutěž odstartovala řešením případové studie, ve které soutěžící museli zdolat úskalí účetních případů z pěti agend. Z dvaceti týmů postupovalo do semifinálového kola prvních patnáct. V nelehké konkurenci si oba naše týmy krásným bodovým ziskem zabezpečily postup do semifinále, které probíhalo formou interaktivní vědomostní soutěže na bázi Riskuj! Kvalita a rozsah vědomostí otevřely oběma našim družstvům cestu do finále mezi šestici nejlepších týmů, kde se následně umístila na pěkném 4. a 5. místě.

Skvělé výsledky svědčí o tom, že naši studenti se s účetnictvím neztratí v soutěžním klání ani v pozdější praxi.

Všem účastníkům soutěže blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.