První předání certifikátů CCNA1 NFUN 2012/13

Naše škola se před 3 lety zapojila do programu Netacad (Cisco Networking Academy Program), který byl vytvořen firmou Cisco ve spolupráci s dalšími partnery a stala se lokální akademií, kterých je dnes v České republice okolo 70. V rámci Jihomoravského kraje je CISCO akademie pouze na 5 středních školách.

Cisco Networking Academy je celosvětový program vzdělávání v oblasti síťových technologií. Má několik úrovní, po jejichž absolvování se obdrží průmyslový certifikát. Základem je CCNA (Cisco Certified Network Associate), které trvá přibližně 2 roky, a studenti pak mohou pokračovat dalšími navazujícími kurzy. Program Netacad je rozložen do čtyř semestrů CCNA (Cisco Certified Network Associate) počínaje CCNA1 až CCNA4.

Lokální akademie při OA Veselí nad Moravou se zaměřuje pouze na oblast počítačových sítí a v současné době nabízíme: CCNA Exploration - Cisco Certified Network Associate Exploration.

Ve školním roce 2012/2013 byl tento program pilotován žáky 3. ročníku oboru Informační technologie, kteří započali kurzem CCNA Exploration 1 - Základy síťových technologií. Tento kurz byl ukončen na podzim 2013 závěrečným final testem. Kurz úspěšně zvládlo 19 studentů, kteří na závěr obdrželi dílčí certifikát o absolvování kurzu a úspěšném zvládnutí závěrečného finálního testu spolu s praktickou zkouškou.

V současné době pokračují navazujícím kurzem CCNA Exploration 2 - Směrovací protokoly a koncepty, který bude ukončen v průběhu roku 2014. Současně běží kurz CCNA Routing and Switching: Introduction to Networks už ale v nové verzi 5, kterého se účastní studenti stávajícího 3. ročníku.