Informační technologie

Láká tě prostředí informačních technologií a rád bys v tomto směru rozvinul svůj potenciál na maximum? Chceš studovat a pracovat v perspektivním oboru plném inovací? Zvol informační technologie. Zvol budoucnost. 


A proč studovat IT právě u nás?

 • Tvoříme všestranné, kreativní ajťáky - Během studia na naší škole se budeš setkávat nejenom s nezbytnou (a někdy unavující) teorií, ale budeme se hlavně snažit, abys získal praktické dovednosti napříč celým spektrem IT. Správa operačních systémů, sítě, návrh a realizace hardware řešení a programování v jazycích JAVA, HTML, PHP, CSS, JAVASCRIPT budou tvým denním chlebem. K tomu digitální grafika, aplikace a dva světové jazyky.

 • Informační technologie jdou s dobou. A my s nimi - V našich počítačových učebnách budeš mít k dispozici ty nejmodernější technologie. Obzvláště pyšní jsme na naši CISCO laboratoř, v té se rodí hvězdy IT oboru. Během studia se setkáš se studijními materiály CISCO Networking Academy, které ti pomohou se všestranně připravit na práci ajťáka. A pokud se ti bude dařit, můžeš zdarma získat mezinárodně uznávaný certifikát CCNA EXPLORATION firmy CISCO, který se bude skvěle vyjímat ve tvém životopise.

A co z tebe bude, až u nás dostuduješ? Možná o tom máš už dávno jasno. A možná svou profesní dráhu nalezneš až během studia:

 • Pokud máš dobré logické uvažování a během studia u nás se naučíš v kódech číst jako v románu, určitě najdeš perspektivní práci jako software programátor. Ale třeba miluješ čísla a tabulky, to na tebe pak může čekat slibná budoucnost analytika nebo databázového specialisty. Nebo rád pracuješ rukama a vydáš se směrem techničtějším jako třeba správce sítí nebo technika hardware?

 • Ale je toho ještě více. Pokud máš kreativní duši a naučíš se chodit v programovacích jazycích, s naší maturitou určitě najdeš práci jako webdesigner. O něco méně praktických dovedností, ale více fantazie a citu pro krásu pak budeš potřebovat jako grafik. Nebo tě lákají stále aktuálnější vody online marketingu

 • A pokud budeš chtít studijně a profesně růst, s naší maturitou budeš mít otevřené brány všech univerzit u nás i v zahraničí. Mít před jménem titul Ing. by vůbec nebylo špatné, že? A pokud by to bylo právě v oborech jako bioinformatika, robotika, bezpečnostní management, aplikovaná informatika, kybernetická bezpečnost nebo systémové a softwarové inženýrství, budeš za vodou.

Související obory

  Obchodní akademie
  Obchodní akademie
  Pedagogické lyceum
  Pedagogické lyceum
Obor vzdělání:
18-20-M/01 Informační technologie
Stupeň vzdělání:
Střední vzdělání s maturitou
Délka studia:
4 roky
Forma studia:
Denní forma vzdělávání
Typ studia:
Denní studium absolventů ZŠ
Dokumenty ke stažení: