Pedagogické lyceum

Máš zájem o pedagogiku, psychologii nebo sociální práci? Chceš se dokonale připravit na vysokoškolské studium, ale zároveň chceš mít možnost jít hned po maturitě pracovat jako pedagog? Pak je pro tebe naše pedagogické lyceum jasnou volbou!


A proč studovat pajdák u nás?

Naše Pedagogické lyceum je v podstatě lepší gympl. I u nás získáš všeobecné vzdělání, osvojíš si dva světové jazyky, a navíc se zaměříš na zajímavé společenské vědy, jakými jsou psychologie, sociologie, estetika a pedagogika. Tím se dokonale připravíš na vysokoškolské studium nejen pedagogických oborů, studovat můžeš kromě jiného třeba psychologii, sociální práci a vychovatelství. 

Zkušenosti jsou důležité a my to moc dobře víme. Již během studia získáš cennou pedagogickou praxi při práci s dětskými kolektivy, pokud se tedy nakonec rozhodneš nejít na výšku, nebudeš mít problém jít hned po maturitě pracovat jako pedagog. Kam půjdeš na praxi, to už bude záležet na tobě, nabízí se mateřské školky, domy dětí a mládeže nebo třeba dětské domovy. Pokud si nebudeš moci vybrat, rádi ti pomůžeme.

A co více? Jsme škola s rodinnou atmosférou, kde jsou vzájemné přátelské vztahy základem. Pokud k nám nastoupíš, uděláme vše proto, aby se ti dostalo toho nejkvalitnějšího vzdělání, ale zároveň se budeme snažit, aby pro tebe studium na naší škole bylo zábavou. Čekají na tebe zájezdy do Evropy, sportovní kurz na italských plážích, lyžák, cyklistický nebo vodácký kurz, taneční, turnaje ve sportech a e-sportech a mnoho dalšího.


Jaká bude tvá budoucnost s pajdákem?

Jak už jsme řekli, naše lyceum tě dokonale připraví především na další pedagogická a socio vědní vysokoškolská studia. Nabízí se speciální pedagogika, sociální pedagogika, psychologie, sociologie, sociální práce, vychovatelství, učitelství pro mateřské školky, základní a střední školy.

Jak však často říkáme, maturita je maturita, a s tou se můžeš hlásit na jakoukoliv vysokou školu. Pokud si tedy během studia rozmyslíš, že tvá profesní cesta povede trochu jiným směrem, nebude to žádný problém. Na výšku budeš prostě ready.


Zdravotní způsobilost

Podmínkou přijetí je zdravotní způsobilost ke studiu potvrzená lékařem. Pokud chceš tento obor studovat, nesmíš mít omezení (závažné duševní nemoci a poruchy chování) vylučující zdravotní způsobilost pro tento obor.


Talentové zkoušky

Na obor Pedagogické lyceum se talentovky nedělají.

Související obory

    Obchodní akademie
    Obchodní akademie
    Informační technologie
    Informační technologie
Obor vzdělání:
78-42-M/03 Pedagogické lyceum
Stupeň vzdělání:
Střední vzdělání s maturitou
Délka studia:
4 roky
Forma studia:
Denní forma studia
Typ studia:
Denní studium absolventů ZŠ
Dokumenty ke stažení: