Obchodní akademie

Chceš získat vzdělání v tradičním, přesto moderním a atraktivním oboru? Chceš se zorientovat v dynamickém prostředí byznysu a získat dovednosti, se kterými se určitě ve světě neztratíš? Zkus obchodní akademii!

A proč studovat obchodku právě u nás?

 • Klademe důraz nejen na teorii, ale hlavně praxi - Naučíme tě psát všemi deseti, a to nejen tvým známým, ale i byznys partnerům v obchodní korespondenci. Skvěle budeš ovládat Word a Excel, bezchybně vyplníš daňová přiznání, spočítáš mzdy a účetnictví pro tebe bude hračkou. Získáš přehled v mikro a makroekonomii, stejně jako se neztratíš v nezbytných právních normách a statistice.
 • Otevřeme ti brány do světa podnikání - Pomůžeme ti se zorientovat ve světě obchodu. V předmětu Fiktivní firma si budeš moci vyzkoušet, jaké to je rozjet vlastní byznys. Propojíš tak získané teoretické znalosti s praxí a lépe se připravíš na život po škole. V dalších odborných předmětech maximálně využiješ potenciál výpočetních technologií např. pomocí účetních programů. Studium dvou světových jazyků je samozřejmostí.
 • A hlavně!  Čeká na tebe tým zkušených vyučujících, kteří tě rádi provedou celým studiem a pomohou ti dosáhnout tvých studijních a profesních cílů!

Ptáš se, co z tebe bude, až dostuduješ? To už bude záležet jen na tobě, možností uplatnění je spousta!

 • Pokud tě během studia neomrzí čísla, určitě se můžeš dát na dráhu účetní. Žádanými povoláními, která směle zvládneš, bude také mzdový účetní či fakturant. Nebude-li ti vadit jednání s lidmi, bankovní sektor a oblast pojištění a realit bude pro tebe také jednou z perspektivních a dobře placených možností. A pokud ti nebude chybět dravost, určitě se budeš hodit na pozici manažera nejen českých, ale i zahraničních firem. Nebo konečně rozjedeš svou vlastní firmu?
 • Pokud budou tvé cíle ještě vyšší, s naší maturitou tě rádi přivítají na všech nejen ekonomických vysokých školách v republice i zahraničí. Pouze na tobě bude záležet, zdali své bohaté znalosti a dovednosti uplatníš a rozvineš v oborech finančních a účetních, nebo se dáš na cestu mezinárodních vztahů či podnikohospodářství. Velmi atraktivním oborem pro naše absolventy je také veřejná správa a eurospráva.

Související obory

  Informační technologie
  Informační technologie
  Pedagogické lyceum
  Pedagogické lyceum
Obor vzdělání:
63-41-M/02 Obchodní akademie
Stupeň vzdělání:
Střední vzdělání s maturitou
Délka studia:
4 roky
Forma studia:
Denní forma vzdělávání
Typ studia:
Denní studium absolventů ZŠ
Dokumenty ke stažení: