Elektromechanik

Jsi tak trochu kutil, který se nebojí elektřiny? Máš obratné ruce, technické myšlení a chuť dávat věci do pořádku? A rád bys našel uplatnění v oboru, po kterém je neuvěřitelná poptávka a je opravdu dobře placený? Pokud jsi odpověděl samá ano, elektromechanik je pro tebe jasnou volbou!

A proč se učit na elektromechanika právě u nás?

 • Naučíš se všechno podstatné - navrhovat, postavit a zprovoznit různé elektronické obvody. Vytvořit si vlastní zdroj napětí, hudební zesilovač, měřící stanici a další zařízení, Pájet součástky na desky plošných spojů, umět je rozeznat a popsat, vypočítat jejich parametry a hodnoty, Kreslit a procházet výkresovou dokumentaci, orientovat se v ní a podle ní provádět měření, diagnostiku a opravu obvodů a určovat příčiny závad. Měřit hodnoty napětí, proudu, odporu a dalších veličin těmi nejmodernějšími měřícími přístroji, Provádět servisní práce na elektrotechnických zařízeních a uvádět do provozu elektrotechnická a elektronická zařízení a přístroje.

 • U nás budeš mít na praxi slušnou finanční odměnu - od druhého ročníku přejdeš z našich moderně vybavených dílen k renomovaným elektro firmám v regionu. Věříme, že 4 000 Kč měsíčně se ti určitě budou hodit. Těm šikovnějším učňům firmy často po vyučení nabízí možnost nastoupit na plný pracovní úvazek, mají tak jistotu stabilního zaměstnání za dobré peníze. Třeba to budeš právě ty!
 • Oprávnění dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. - pokud chceš hned po vyučení rozjet kariéru elektromechanika na volné noze, budeš potřebovat dvě věci - živnostenský list a právě tohle oprávnění. My ti ho dáme. Po vyučení ti tedy už nic nebude bránit v podnikání. 

Související obory

  Strojní mechanik
  Strojní mechanik
  Obráběč kovů - obsluha CNC strojů
  Obráběč kovů - obsluha CNC strojů
  Opravář zemědělských strojů a motorových vozidel
  Opravář zemědělských strojů a motorových vozidel
Obor vzdělání:
26-52-H/01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Stupeň vzdělání:
Střední vzdělání s výučním listem
Délka studia:
3 roky
Forma studia:
Denní forma vzdělávání
Typ studia:
Denní studium absolventů ZŠ
Dokumenty ke stažení: