Strojní mechanik

Jsi technicky zručný a práce rukama tě vždycky bavila? Jsi tak trochu hračička, který dokáže všechno dát dohromady a pro kterého slovo "nejde" neexistuje? A chtěl bys získat výuční list v perspektivním, opravdu dobře placeném oboru? Pak jsi tady u strojního mechanika - zámečníka správně!

A proč se vyučit zámečníkem právě u nás?

 • Základem je praxe, praxe a zase praxe - nebudeme do tebe vkládat nic, co bys v profesním životě neuplatnil. Náš obor je zaměřen hlavně prakticky, naučíš se v něm diagnostikovat a následně opravovat poruchy strojů. Budeš umět vyrábět součástky k jednotlivým strojům, stroje následně uvádět do chodu a udržovat je v top stavu. Žádná závada pro tebe nebude překážkou. 

 • Jistota zaměstnání a slušné mzdy - jak už jsme naznačili, obor strojní mechanik je velmi slušně placený. Na naší škole budeš mít od 2. ročníku za praxi vysokou finanční odměnu. 4 000 Kč měsíčně jen za to, že chodíš do školy, to už se dá, ne? V případě, že budeš šikovný a bude se ti práce zamlouvat, můžeš v práci ve firmě pokračovat i po vyučení. Ale to už samozřejmě za úplně jiné peníze. 

 • Svářečský průkaz zdarma? Ovšem! - žádný zámečník se neobejde bez svářečského průkazu. V našich moderně vybavených dílnách získáš průkaz na svařování obalovanou elektrodou a CO, stejně jako na řezání plamenem. Po škole se tak klidně můžeš vydat na velmi dobře placenou dráhu svářeče.

Související obory

  Elektromechanik
  Elektromechanik
  Obráběč kovů - obsluha CNC strojů
  Obráběč kovů - obsluha CNC strojů
  Opravář zemědělských strojů a motorových vozidel
  Opravář zemědělských strojů a motorových vozidel
Obor vzdělání:
23-51-H/01 Strojní mechanik (zámečník)
Stupeň vzdělání:
Střední vzdělání s výučním listem
Délka studia:
3 roky
Forma studia:
Denní forma vzdělávání
Typ studia:
Denní studium absolventů ZŠ
Dokumenty ke stažení: