Základní informace o CISCO akademii

Netacad - Cisco Networking Academy Program

Program Netacad je studium celosvětově zajišťované sítí tzv. akademií, během kterého studenti získají teoretické znalosti i praktické dovednosti v oblasti návrhu, instalace a správy počítačových sítí, které jsou dnes již samozřejmou a nepostradatelnou součástí infrastruktury nejen národních a nadnárodních, ale i středně velkých a menších firem.
Program Netacad byl vytvořen firmou Cisco Systems ve spolupráci s dalšími partnery a je nesen celosvětovou sítí tzv. Cisco Akademií. V České republice funguje 6 regionálních akademií, které zastřešují několik desítek lokálních akademiií. Každá akademie vlastní příslušné vybavení (zejména směrovače a přepínače, LAN testery, studijní materiály, software a pod.) a vyučovat v ní mohou pouze vyškolení a certifikovaní instruktoři.
Cisco Networking Academy je celosvětový program vzdělávání v oblasti síťových technologií. Má několik úrovní, po jejichž absolvování dostanete průmyslový certifikát. Základem je CCNA (Cisco Certified Network Associate), které trvá přibližně 2 roky. Studenti pak mohou pokračovat kurzem CCNP (Cisco Certified Network Professional), který dále rozvíjí jejich znalosti v oblasti konfigurace a správy lokálních (LAN) i rozsáhlých (WAN) sítí. Síťových odborníků je na trhu práce kritický nedostatek, vzdělávací program Cisco má tudíž podporu ICT firem, které s technologiemi této značky pracují; středním a vysokým školám zase integrace Cisco Akademie do nabídky vzdělávacích aktivit umožňuje plnit slib co nejlepší přípravy studentů pro praxi. Spojené úsilí nese plody. První výukové středisko RCNA CESNET/FEL vzniklo v roce 1999. Dnes je takových středisek po celé zemi okolo 70.
Program Netacad - Cisco Networking Academy Program je rozložen do čtyř semestrů CCNA (Cisco Certified Network Associate), tří semestrů CCNP (Cisco Certified Network Professional), a dalších jedno nebo dvousemestrových kurzů (tzv. sponzorovaná curicula, která obsahují i "nesíťařskou" látku, například základy IT, UNIX, Java...). Dále je zde možnost absolvovat rozšiřujicí kurzy jako je CCNA Security (základy bezpečnosti počítačových sítí), FWL (Fundamentals of Wireless LAN - základy bezdrátových sítí), Network Security (bezpečnost počítačových sítí) nebo VoIP (IP telefonie). Nabídka kurzů se stále rozšiřuje a pokrývá i širší skupinu studentů - od studentů středních odborných škol, přes vysokoškolské studenty technických směrů až po skutečné síťové experty.


Lokální akademie při OA Veselí nad Moravou se zaměřuje pouze na oblast počítačových sítí.

V současné době nabízíme:

  • CCNA Exploration - Cisco Certified Network Associate Exploration


Přestože je program Netacad vytvořen a udržován firmou Cisco Systems, nabyté znalosti nejsou vázány na produkty této firmy, ale lze je využít prakticky v celém oboru.